ADALET ÖZEL BÖLÜMÜ

Taban puanlar, yüzdelik dilimler vs. vs… Daha önce gördüğünüz tüm tercih rehberlerini unutun! Madem önemli bir tercih yapıyoruz aldığımız puana göre tercih yapmayacağız elbette, karakterimize uygun olan bölümün puanını almayı hedefleyeceğiz. Peki, size uygun olan meslek hangisi olabilir? Bugün biraz Adalet Bölümünden konuşalım olmaz mı?

Evet, geleceğini şekillendirmek hele de bu yaşta bu sorumluluğu almak zor. Biliyoruz sınav stresi ve beklenti zaman zaman potansiyelini ortaya koymanı zorlaştırıyor. Tabi ki insanın hayatının geri kalanını belirli sürede önüne koyulan bir soru kitapçığı belirlememeli. Arkadaşlarınla bir araya geldiğinde sıklıkla bunlardan konuşuyorsunuz. Çünkü hepiniz aynı şartlarda yarışıyorsunuz. Sonuç doğal olarak sürü psikolojisi… Peki, sürüden ayrılmak mümkün mü? Elbette mümkün, madem eleştirilerinde haklı olman sistemi değiştirmiyor ve madem sen bu konuda adalet istiyorsun öncelikle sistemin içine sızmalısın. Şimdi avazın çıktığı kadar bağır ve o sınavın canını oku. Madem adalet istiyorsun sök al onu. İstikamet Adalet Bölümü

Adalet Bölümüne girip, haklarını öğrenmeye başladıkça hak edilmeyen şeylere yasal çerçevede karşı koymanın yollarını bulacaksın yavaş yavaş. Dünya değişip dönüşecek, bir şeyleri sadece eleştiren ve değiştirmek için hiçbir önerisi olmayan insanlar var olmaya devam edecek. Fakat sen zamanla tüm o muhabbetlerden yavaş yavaş sıyrılacaksın. O zaman daha iyi anlamaya başlayacaksın ki sen farklısın. Hatta daha fazlasını istersen dikey geçişle Hukuk fakültesine bile geçiş yapma şansın var.

Şimdi tekrar karizma meselesine dönecek olursak, eğitiminde sona doğru yaklaşırken dünyaya damga vuran insanların adil olmalarının tesadüf olmadığını iyiden iyiye anlayacaksın. Yani karizmatik doğulmuyor. Karizma hak edilen bir şey… Haydi bakalım şampiyon artık dünya görüşün başladığın noktadan çok daha ötede hazır cevaplığınla ve entelektüel birikiminle ortamları yakıyorsun Üstelik dünyanın her zamankinden daha fazla adalete ihtiyacı var. Hadi çekinme güneş gözlüğünü de tak, saçları uçuracak rüzgâr da bizden olsun hatta. Dur bir dakika bir şey unuttuk! Hangi üniversiteyi seçeceksin?

BAKALIM SANA NE LAZIM?

İhtiyaç duyulabilecek her türlü kaynağı barındıran yetkin kütüphane

Hukuk ağırlıklı ders içeriklerine ek olarak öğrencileri mesleğe/uygulamaya en iyi şekilde hazırlamak için bilgisayar, klavye kullanımı, büro yönetimi ve muhasebe dersleri ile tamamlanmış hayata hazırlayan müfredat

Araştırmacı ve nitelikli akademik kadro

Aktif çalışan öğrenci topluluklarının faaliyetleri ile sektörü tanıma imkânı

Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmak koşulu ile Hukuk Fakültelerine dikey geçiş yapabilme imkânı

Tüm bunlara sahip olan üniversite senin için doğru yer olmalı.

İPUÇLARI YETERLİ GELMEDİYSE HADİ