ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ

Taban puanlar, yüzdelik dilimler vs. vs… Daha önce gördüğünüz tüm tercih rehberlerini unutun! Dream catcher tercih rehberi olarak Enerji Sistemleri Mühendisliği okumak isteyenleri karşılaşacakları eş dost muhabbetlerine hazırlıyoruz. Haydi, biraz hayal kurup, ısınma turu atalım!

İŞTE BÖLÜM İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Enerji sistemleri mühendisliği dünya üzerinde bulunan enerji kaynaklarının kullanılabilir (elektrik veya mekanik) hale getirilene kadar bilgi toplama, hesaplama, tasarım, simülasyon, raporlama, uygulama ve kalite-kontrol süreçlerinde yer alan ayrıca halihazırda enerji üreten sistemlerin verimini arttırma ve maliyeti düşürme yollarını arayan tüm bunları yaparken de çevresel etkileri de göz önünde bulunduran enerji uzmanı kişidir.

Her türlü enerjinin, yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu bir şekilde üretilmesinden, tüketiciye sunulması ve ekonomik olarak kullanılması süreçlerinden ve bu süreci projelendiren, uygulayan ve strateji geliştiren mühendisler (yazarken bile insan yoruluyor) disiplinler arası bir ortaklaşmanın ürünüdür.

 

Üst düzeyde genel akademik yeteneğe sahip, matematik, fizik ve kimya alanlarına ilgili ve yetenekli, sistemli ve disiplinli çalışma alışkanlığına sahip, çevre sorunlarına karşı duyarlı, analitik düşünme ve problem çözme yeteneği olan, seyahati seven, araştırmacı, teknolojiye ilgi duyan, yaratıcı, sorgulayıcı, liderlik vasfı bulunan, dikkatli ve sorumluluk sahibi, kimseler olmaları gerekir.Yoksa bu sen misin????

HAYAL KURMAK İYİ DE BÜTÜN BUNLAR İÇİN “NASIL BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMALI?”

Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin,

Tamamı İngilizce, uygulama ve proje ağırlıklı modüler müfredatı varsa,

Öğrencilerinin gelişimini ve dünyayı takip etmesini önemsiyor, bunun için yönlendirme yapıyorsa,

Sürekli daha iyisini hedefleyen araştırmacı ve dinamik akademik kadro ile eğitim veriyorsa,

Ortak Eğitim Programı kapsamında sektör-üniversite bağlantısını çoktan kurmuşsa,

Teorinin pratik ile desteklendiği, Elektromekanik Enerji Dönüşümü, Enerji Sistemleri Laboratuvarı gibi tam donanımlı uygulama laboratuvarlarına sahipse,

Bölümü okumanız gereken üniversite tam da orası

BİRAZ DAHA YARDIM LAZIMSA LİNKİ