İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI EDITION

Taban puanlar, yüzdelik dilimler vs. vs… Daha önce gördüğünüz tüm tercih rehberlerini unutun! Madem önemli bir tercih yapıyoruz aldığımız puana göre tercih yapmayacağız elbette, karakterimize uygun olan bölümün puanını almayı hedefleyeceğiz. Peki, size uygun olan meslek hangisi olabilir? En uzaktan en yakın geleceğe kadar İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde okursanız “neler olabilir”i hayal ediyoruz.

İnsanların yaşam kalitelerini artırmak ve keyifli mekânlar sunmak için çalışıyorsunuz. Müşterilerinize yaşayan bir portfolio gibi sunabileceğiniz şahanelikte bir eviniz var. Giyim tarzınız bile kitlelere ilham veriyor. Yaptığınız son otel projesi ödül aldığından beri tek sıkıntınız almak üzere olduğunuz teknenin kaç metre olması gerektiğine karar vermek. Zaten içi o kadar önemli değil. Onun tasarımını en baştan kendi ellerinizle yapacaksınız.

Üniversite sınavının tüm zorluklarını geride bıraktınız. İstediğiniz okulda ve istediğiniz bölümdesiniz. Yepyeni bir hayat, birbirinden renkli arkadaşlarla dolu sosyal bir kampüstesiniz. Bölüm dersleriniz ve hocalarınızın mesleki birikimi her geçen gün vizyonunuzu biraz daha genişletiyor. Tabi bütün bunlarla birlikte bölümünüzü tanımayan eş, dost, akrabadan tuhaf sorular almıyor değilsiniz. Neyse çok da önemli değil staj yapmak üzere olduğunuz yeni şirket sizi anlıyor nasıl olsa.

Hem geleceği parlak hem de yaratıcılık içerdiği için tek düze olmayan bir bölüm. Yaratıcı yönümün kuvvetli olduğunu da biliyorum. Şimdi bile dekorasyon dergilerinde kaybolabilirim aslında. Evet evet bu bölüm tam bana göre” dediğinizi duyar gibiyiz. Burada önemli olan doğru üniversiteyi seçebilmek.

PEKİ, HANGİ ÜNİVERSİTE?

Tercih edeceğiniz üniversite,

Sektörde prestijli projeleri ile tanınan dinamik bir akademik kadroya sahipse,

Ortak Eğitim Programı ile öğrenciyken mesleki tecrübe kazanma imkânı sağlıyorsa,

Akustik ve Işık-Renk Laboratuvarlarında gözlem ve araştırma yaparak öğrenme imkânı sunuyorsa,

Şantiye, atölye ve büro olmak üzere 3 adet zorunlu staj ile öğrenciyken meslek yaşamının beklentileri ve koşulları hakkında deneyim kazandırıyorsa,

Teorinin uygulamalı eğitimle tamamlandığı, bilgisayar laboratuvarları ve tasarım atölyeleri varsa,

Doğru yerdesiniz.

Kafanız karışmış olabilir! Ama neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Linkte sizin için bir alternatif var vakit kaybetmeden