İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI EDITION

Taban puanlar, yüzdelik dilimler vs. vs… Daha önce gördüğünüz tüm tercih rehberlerini unutun! Bugün size İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyanların neden bu kadar artist olduğunu anlatacağız.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuma Nedenleri?

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyanlar çok köklü ve güzel bir bölümde okuduklarından emindirler. Zaman içerisinde kendilerini ifade etmek için çok sofistike yöntemler geliştirmeleri bölümdeki eğitimin onlara sağladığı bir numaralı avantajdır. 

Eş dost konusunda hepinizden avantajlıdırlar. Sizinle bowling oynadıktan hemen sonra Jane Eyre ile karakterleri sorguladıkları derin bir kahve sohbetine girerler. Okudukları romanlar kadar hayat deneyimlerler. Bir süre sonra onu şaşırtma ihtimaliniz kalmaz, çünkü hep birkaç hamle sonrasını görebilirler.

Küresel bir dili incelikleri ile konuşabilen ve anlayabilen bir iletişim elçisi olduklarını bilirler, genel kültürü de cabası… Gelecek kaygısı taşımazlar, ülkesinin sınırlarına takılmazlar, uluslararası fırsatlarının olduğunun da farkındadırlar . Şöyle bir düşününce havalı olmak için epey sebepleri varmış ne dersiniz?

SİZ DE Mİ BÖYLE BİR MESLEK İSTİYORSUNUZ? PEKİ, HANGİ ÜNİVERSİTEDE?

Sizi hayallerinize kavuşturacak üniversite

İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça olmak üzere 2. dil öğrenme olanağı sağlıyorsa,

Mütercim Tercümanlık ve Uluslararası İlişkiler alanlarında çift ana dal ve yan dal yapma olanağı sunuyorsa,

Alanında deneyimli ve bilimsel yayın niteliği kuvvetli akademik kadrosu ile eğitim veriyorsa,

Erasmus+ ile yurt dışı deneyimi yaşatıyorsa,

Avrupa’nın yükseköğretimde saygın kalite güvence kurulusu CEENQA’da tam üye olan FEDEK akreditasyonuna sahipse,

Doğru yerdesiniz.

İPUÇLARI YETERLİ DEĞİLSE