PİLOTAJ ÖZEL BÖLÜMÜ

Deneme sınavları, kurslar, soru bankaları, uykusuz geceler… Zaman zaman boğulmak üzere hissettiğinizi biliyoruz. Sıklıkla motivasyona ihtiyaç duyduğunuz bu dönemde üzülerek söylemeliyiz ki tek çare yine sizde. Nasıl mı? Örneğin hedefiniz Pilotaj Bölümü ise ne kadar havalı bir amaç uğruna uykusuz kaldığınıza kolaylıkla ikna olabilirsiniz. Gelin pilotluğun aşırı karizmatik olmasının sebeplerine birlikte bakalım

Çocukken büyüyünce ne olacaksın diye soranlara verilen uçuk cevapları gerçekleştirebilen az insan vardır. Ve her çocuk küçükken bir dönem pilot olmak istemiştir. Sadece uçmak istediğimizden değil, biraz da en havalı çizgi roman ve film karakterleri pilot olduğundan. Evet, siz de onlardan birisiniz artık. Size imreniyoruz.

Pilotluk her babayiğidin harcı olmayan, adrenalin dolu bir meslektir. Uçağa bindiğinizde hayatımız onların parmaklarının ucundadır. Ayrıca uçakta onların koyduğu kurallar uluslararası geçerli yasalar olarak kabul edilir. Pilot olunca istediğiniz adamı, istediğiniz yerde uçaktan indirme şansına sahip olabilirsiniz. Belki de her inişten sonraki alkışlar biraz da bu yüzdendir.

Pilot kabini über teknolojik, süpersonik bir yerdir ve pilotlar havalı üniformaları ile biz yolcuların giremediği ve meraktan öldüğü bir yerden uçururlar uçağı. Biz havalimanında check-in yaparak gündem olma peşindeyken, pilotlar bir profil fotoğrafı ile sosyal medyada fenomenliğe oynar.

Sadece Havalı Değil Geleceği de Olan Bir Meslek İstiyorsan

Dört yıl boyunca küresel havacılığın dili kabul edilen İngilizce ile mesleki eğitimi veren,

Türkiye’nin kendi uçuş okuluna sahip, biri çift motorlu olmak üzere altı uçağı olan

Ortak Eğitim Programı ile öğrenciler için sektörde çalışarak deneyim kazanma fırsatı sunan,

Uçuş eğitimi vermeye yetkili ilk ve tek vakıf üniversitesinde okumalısın

Erasmus+ anlaşmaları ile uluslararası eğitim deneyimi yakalayabileceğin,

Kabul et doğru yerdesin.

NERESİ BURASI DİYORSAN